Çeşme Turizmi

14.07.2018
Çeşme Turizmi

Turizm, hiç şüphesiz Çeşme için en önemli gelir kaynağıdır. Yıllar içinde Çeşme'nin turizm pastasındaki payı artan bir seyir izlemektedir. Genelde yabancı turistten daha çok yerli turist ağırlayan Çeşme yine umutla dolu bir turizm sezonuna hazırlanıyor.

Bünyesinde, adeta tek başına bir marka olan Alaçatı, Ildır, Dalyan gibi çok cazip turizm lokasyonlarını barındıran Çeşme, İzmir Adnan Menderes Havaalanı'na yakınlığı nedeniyle önemli bir avantaja sahip. Zaman içinde Çeşme'ye talebin artması havayolu ile ulaşımı arttırdığı gibi havaalanından Çeşme'ye gerek vip transfer olarak bilinen kişiye özel tahsis, gerekse shuttle transfer olanaklarının da artmasını sağladı.

Geçtiğimiz sezon beklentilerin ve yoğunluğun en fazla olduğu Temmuz ayında yaşanan darbe girişimi pek çok tatil beldesi gibi Çeşme turizmini de çok olumsuz etkiledi. Adeta turizm sezonu açılırken kapandı. Bu durum yatırım yapan turizm esnafı başta olmak üzere Çeşme'deki bütün sektörlere büyük bir darbe vurdu.

Bu turizm sezonu yine büyük ümit ve beklentileri barındırıyor. Her yıl binlerce Türk turistin kapıdan vize yöntemiyle gittiği Yunan adalarına artık önceden Şengen vizesi alınarak gidilecek olması, başta Çeşme olmak üzere önemli tatil beldelerimize talebin artması konusunda olumlu olarak yansıyacaktır.

Bu turizm sezonunun bütün kurum, kuruluş ve turizme bel bağlamış binlerce vatandaşımız için beklentilerinin gerçekleştiği bir yıl olması en büyük dileğimiz.

Tümü